Het Spui is een plein in de binnenstad van Amsterdam. Het Spui is oorspronkelijk de naam van het water dat tot 1425 de zuidgrens van de stad Amsterdam vormde. Het Spui werd in 1882 gedempt en veranderde in het plein dat we nu kennen. Het plein werd in 1996 heringericht en is nu vrijwel autovrij.
Altijd als wij in het centrum van Amsterdam zijn, meestal voor inkopen, gaan wij na afloop wat drinken in cafxc3xa9 Hoppe op het Spui waar het bijna altijd druk en gezellig is. Ik ben alvast gaan zitten toen Albert de volgende foto van mij op het terras maakte. Ik spreek over die laatste zondag in juni, de zon scheen de hele dag uitbundig.
Gelukkig was iemand anders zo aardig om van ons samen een foto te maken op het terras van cafxc3xa9 Hoppe.
vanaf het terras heb je uitzicht op o.a. de bekende academische Athenaeum Boekhandel, waar het altijd heerlijk is om rond te neuzen en een mooi boek mee naar huis te nemen,
maar ook op het standbeeld Het Lieverdje.
Met het openbaar vervoer is het Spui makkelijk te bereiken want de tramlijnen 1, 2, 4, 5, 9, 14, 16, 24 en 25 hebben een halte bij het Spui.
Via het Spui kan men ook het Begijnhof betreden. Later meer hierover in een aparte log.
Blijkbaar doet de Spaanse zon jullie goed of het verzacht jullie mening als ik zie dat jullie zo positief schrijven over Amsterdam.
Over xc3xa9xc3xa9n ding zijn we het eens, het is een rot stad om te wonen, maar een feest om er een dagje door te brengen. Zelf kwam ik ook regelmatig bij Hoppe en natuurlijk cafxc3xa9 Luxemburg (om de hoek). Het is al zo lang geleden dat ik niet eens weet of het nog wel zo heet.
Wat leuk om ‘anderen’ over jouw stad te zien schrijven. Ik neig er altijd wat naar om de stad vaker negatief te zien, omdat het bestuurlijk en organisatorisch een puinhoop blijkt. Maar als je er een keertje zelf als ‘toerist’ doorheen zou trekken met de camera om je nek en dan goed kijkt is het een prachtige stad. Mits je de soms ellendige buitenwijken vermijdt en de verschrikkelijke puinhoop van de Noord-Zuidlijn niet ziet…..
Dat moet vast een goed cafxc3xa9 zijn als er zoveel mensen op het terras zitten! Leuke foto van jullie!
Persoonlijk ben ik niet zo gecharmeerd van Amsterdam en heb er dus niet zoveel mee.
Ben meer Rotterdam en Den Haag gericht.
Sorry
Hoi, we hebben even rondgekeken op jullie site.
Samengevat; Wij werken wel hoor!!